פריצת גבולות למעצבי פנים באמצעות תמונות שיווקיות

צילום עיצוב פנים נכון

כאשר פגשתי את ג‘יין לראשונה, נדהמתי לראות את העבודות שלה, היא מתמחה בבתים מיוחדים, מסורתיים ומפוארים עם נגיעות של זן.

אחד הדברים שהיא שאלה אותי, זה איך זה שלא נפגשנו עד היום בתעשייה כזו גועשת.

ג‘יין הסבירה לי אתה מה שרבים מהמעצבים בתחום אמרו לי בעבר, אני רוצה לקחת את העסק שלי רמה אחת קדימה, 

אבל התחום שלנו עובד סביב קשרים, ואין סיכוי לזכות בפרסים ופרסומים הרי שרק ”המקושרים“ זוכים בתחרויות כל שנה ובפרסומים נוצצים במגזינים הנחשבים. 

הסברתי לג‘יין שאין אפשרות לעצור כוכב עולה, לא משנה כמה ”מקושרים אנשים“ וכמה שהתעשייה עובדת מ“מפה לאוזן“ (כל תעשייה עובדת ככה) תמיד אפשר לשבור מחסומים ולפרוץ את הדרך.

שלא תבינו לא נכון ג‘יין מעצבת ותיקה, מקצועית, מוכרת ומוערכת עם גוף עבודות מרשים לא פחות משאר המעצבים המובילים, 

אבל החסם של זכייה בתחרויות, קבלת פרסומים ויצירת מוניטין של מעצבת ”סלבריטאית“ היה נראה בלתי אפשרי מבחינתה. 

כמו כל מעצבת פנים, ג‘יין עבדה שנים עם אותו צלם עיצוב הפנים, כפי שהיא הגדירה אותו הוא בן אדם מדהים וצלם מוכשר אבל משהו לא עבד שם,

מכל ה“רעש“ בתעשייה היא לא הצליחה לפרוץ את המחסומים וביקשתי מג‘יין שתיתן לי את האפשרות להראות לה מה אני עושה בשביל אדריכלים ומעצבים אחרים.

סקירת עבודות מעצב הפנים

בתור צלם עיצוב פנים ראשית סקרתי את תיק העבודות הקיים שלה, האון ליין והאוף ליין, שאלתי אותה מה היא הייתה רוצה לראות, מה חסר לה, ויותר מזה הסברתי לה מה ההבדל בין הרצונות של מעצב פנים לבין הרצונות של לקוחות כאשר הם מחפשים מעצב פנים.

כאשר שני אנשים דומיננטיים עובדים ביחד ישנה התנגשות מקצועית, אבל ג‘יין הייתה פתוחה לנסות דברים אחרים.

אחד הפרויקטים הראשונים שלנו ביחד היה חלל מסחרי שעוצב בעבור מרכז קהילתי ישן, שהפך למודרני ומיוחד בזכות עבודת העיצוב שלה. 

צילום עיצוב פנים שונה אבל נכון

לאחר צילום עיצוב הפנים שלקח כיום עבודה הפקנו 8 תמונות ברמה מסחרית, כזו שאתם רגילים לראות במגזינים של מותגי גדולים. 

היה קשה מאוד לג‘יין להכיל את העובדה שביום צילום עיצוב פנים אנחנו עושים רק 8-10 תמונות, הרי שהיא רגילה לקבל עשרות תמונות מזוויות שונות ועוד עשרות תמונות של קלוזאפים.

העבודה השנייה

הצילום השני שלנו היה גם יום צילום בודד שבו הפקנו כ 10 תמונות של בית פרטי של לקוחה שלה,

הלקוחה מרוצה מאוד מהיחס שנתנו לה, הרי שהיא השקיעה את מלוא כספה לפרויקט והרגישה מוערכת מאוד שהיא ראתה את יום הצילומים שהמעצבת השקיעה בה ויותר מזה את התמונות בסוף.

עברו להם כמה חודשים עד לפרויקט הבא, ובין לבין הגיע הזמן הזה בשנה שבוא כולם מגישים את העבודות שלהם לתחרויות של איגודים שונים.

איך "לעקוף" מעצבי פנים אחרים

השנה היו 4 קטגוריות, כאשר לכל קטגוריה ניתן להגיש עד 4 עבודות, ג‘יין הגישה השנה 2 עבודות ל 2 קטגוריות.

לאחר כ 5 שנים ללא זכיות פרומאליות במקום הראשון, ג‘יין שלי זכתה ב 2 מתוך 2 הפרויקטים שהיא הגישה, האחד לעבודת עיצוב פנים בחלל מסחרי והשני לבית פרטי עד מיליון דולר. 

האירוע התקיים ביריד העיצוב ”וורלד מרקט“ שקורה פעמיים בשנה בלאס ואגס בהשתתפות מעצבים מרחבי העולם ואיגוד המעצבים המקומי, ראיתי את ג‘יין והבנות בשיא ההתרגשות באירוע, ג‘יין סיפרה לי שכולם שאלו אותה מי צילם לה את התמונות וג‘יין השיבה ”הנשק הפרטי שלי“, 

בהזדמנות זו הסברתי לה בדיוק מדוע לא יצא לנו להיפגש לפני, הרי מי שמקבל ”נשק פרטי“ לא משתף אותו עם אחרים, וג‘יין מלבד לחבק אותי חזק לא באמת ידעה מה להגיד.

מיתוג העסק מחדש למעצבי פנים 

בשנה שלאחר מכן יצא לי ולג‘יין למתג מחדש את העסק שלה, כל תמונות העבר נעלמו להם מכל מקום וג‘יין הבינה שיש צורך בחזית אחת של תמונות שמשקפת איפה היא רוצה להיות בעוד 5 שנים מהיום ולא איפה היא רוצה להיות מחר,

יצא לנו לצלם פרויקטים רבים שלה החל מבתי נופש של לקוחות בשווי של מיליון שקלים ועד וילות ענק של עשרות מיליוני שקלים של לקוחות מרחבי העולם. 

בשנה השנייה לעבודה שלנו יחדיו ג‘יין זכתה בעוד 2 פרסים, וגם בשנה השלישית זכתה בפרסים נוספים נוסף ושלל פרסומים במגזינים ברחבי העולם וארה“ב.

ממתמודדת לשופטת

בשנה הרביעית ג‘יין התבקשה לא להגיש עוד עבודות לתחרות השנה, הרי שזה ”לא פייר“ למעצבים אחרים שהיא שנה רביעית ברציפות זוכה במרבית הפרסים.

ג‘יין מונתה לשופטת מטעם איגוד המעצבים מעתה והיא זו שתקבע מי יהיה הזוכה המאושר בשנים הקרובות.

אינני זוקף לזכותי את ההצלחה הגדולה של ג‘יין, זה מגיע לה, היא עושה עבודות ברמה אחרת, שירות ברמה אחרת ומעל ומעבר לספק את חלומותיו של כל לקוח ולקוח,

ג‘יין לקחה את זה צעד אחד קדימה והשקיעה והשקיעה בכל פרויקט שבא לה ליד, קטן כגדול, ג‘יין לא חיכתה לפרויקט גדול ויוקרתי בשביל לצלם אותו אלא מינפה כל פרויקט ופרויקט.

לזכותה מרבית המעצבים בתעשייה לא הבינו מדוע היא משקיעה בכל פרויקט, טסתי איתה ברחבי ארה“ב גם בשביל לצלם מטבח וסלון לתיק העבודות שלה, אבל היא יודעת מה היא עושה, אותה אי אפשר לעצור ואיפה שאחרים חוסכים היא קוטפת.

הפנים של העסק שלכם והרבה מעבר ל"לייק"

צלם עיצוב פנים הוא הפנים של העסק שלכם, הוא מעבר לתמונות והצעת מחיר, הוא משקף את מאות שעות העבודה בתכנון, עיצוב, פיקוח ויישום של הפרויקט לתמונות שמביאות תוצאות ויותר חשוב מזה לקוחות.

מעצבים מסתכלים על ”כמה לייקים“ יהיה לי בפייסבוק לפרויקט, ג‘יין מסתכלת על איך היא יכולה ל“תפוס“ את הלקוח הבא, איזה תחרויות היא יכולה לזכות, איזה מגזינים ירצו לפרסם אותה ואיזה ספקים ירצו לשתף פעולה.

אני זכיתי קודם כל בחברה שהיא משפחה, בפרנסה ובעיקר להגשים את עצמי עם העבודות של ג‘יין.

אהבתם? שתפו, זה בחינם.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin